Věnce, koše a jiné

  • Posledním, plošně největším typem smuteční vazby je věnec, pro jehož výrobu se stále používá chvojí. Levnější varianta věnce má květy pouze v tzv.hlavě, věnce v cenách nad 1.000 Kč jsou květy pokryty celé. U tohoto výrobku je důležité barevné sladění květin umístěných v hlavě a těle věnce, přičemž hlava věnce zabírá 1/3 celého kola věnce. Pro barevnou vyváženost celého výrobku doporučujeme umístění světlejších květů do hlavy věnce a tmavších květů do jeho těla. Běžný věnec má v hotovém stavu průměr cca. 1 metr, dražší věnce mohou mít průměr až do 2 metrů.

  • Věnce jsou svojí konstrukcí, na rozdíl od kytic, méně náchylné na poškození při delším transportu a opakované manipulaci.

  • Věnce z rostlých květin, jsou určeny k vystavení - použití u smutečního obřadu, v den výroby - odběru z vazárny. Je-li vazba určena pro použití další den, je nutné tuto okolnost vyznačit v objednávce. Poradíme Vám, které květiny jsou pro to vhodné a je možné, za příplatek cca 10% z ceny, vazbu provést jiným, náročnějším způsobem. 

Věnce, koše a jiné

Active filters